Przemysł dźwigowy
i suwni­cowy.

Rozwiązania kablowe dla ekstremalnych warunków
i wymagań.

Lżejsze, mnie­jsze, bardziej wszechstronne:
Wysokie wymagania dotyczące kabli suwnicowych.

Cyfryzacja i automatyzacja postępuje także w przypadku dźwigów i systemów przeładunkowych. Wiele obiektów portowych działa w pełni automatycznie co zwiększa prędkość, z jaką towary muszą być wysyłane i rozładowywane ze względu na coraz krótsze czasy przeładunku. Dla wykorzystywanego okablowania oznacza to, że musi ono spełniać coraz więcej funkcji i być odporne na czynniki środowiskowe, takie jak silnie wahające się temperatury, wysokie prędkości transportu oraz agresywne, słone powietrze.

Dźwigi i systemy przenośnikowe wymagają ekstremalnie wytrzymałych kabli zasilających i kabli do transmisji danych. Często kable o dużej grubości muszą być zwijane i rozwijane z bębnów i wózków kablowych z prędkością kilku metrów na sekundę. Ze względu na postępującą cyfryzację, kable hybrydowe są niezbędne, aby przez długi czas wytrzymać trudne warunki zewnętrzne i bezpiecznie przesyłać duże ilości danych. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i szerokim portfolio, aby zawsze oferować właściwe rozwiązania.

Poszukujesz kabla do swojego systemu?

PUR kontra guma.

Wybór odpowiednich materiałów jest szczególnie ważny, gdy ma spełniać wiele funkcji. Lżejsze i bezhalogenowe warianty PUR naszych kabli są jeszcze mniej wrażliwe na ekstremalne naprężenia podczas pracy na bębnie, obsłudze wózka kablowego i obsłudze łańcuchów suwnicowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kabli które pracują w ekstremalnych warunkach.

Szczególnie ważne staje się to przy zastosowaniach o podwyższonym ryzyku pożaru, np. w przemysłowych systemach transportowych w pomieszczeniach. Minimalizowanie ryzyka, zachowanie szczególnej ostrożności i używanie kabli bezhalogenowych – niepalnych, które wytwarzają niewielką ilość toksycznych oparów.

Ponadto kable PUR o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie są dostosowane do dużych przyspieszeń, ruchów we wszystkich osiach i dużych sił rozciągających. Nasze nowoczesne kable to nawet o 40 procent mniejszą waga i znacznie zmniejszona średnicą zewnętrzną. W zależności od aplikacji, oszczędza to dużo miejsca i kosztów już podczas konfiguracji systemu.

Nasze grupy produktów do dźwigów i wciągników.

Posiadamy szeroką gamę kabli dla systemów dźwigowych, gdzie wymagane są zastosowania bębnowych lub holownicze. Tego typu praca wymaga kabli o ulepszonych właściwościach mechanicznych ze względu na rodzaj zastosowania bębnów lub dużych prędkości jazdy wózka podczas holowania.

Nasze REELTEC® PUR-HF i FESTOONTEC® PUR-HF zostały specjalnie opracowane do tego celu i są dostępne w wersjach ekranowanych i nieekranowanych.

01

Elastyczne kable sterownicze

03

Przewody do transmisji danych, telekomunikacyjne i iskrobezpieczne

04

Przewody sterownicze
i transmisyjne – bardzo elastyczne – do kablowych prowadnic łańcuchowych i robotów

06

Kable do dźwigów, suwnic i podnośników taśmowych

07

Kable i przewody
w izolacji gumowej

NASZE KABLE

REELTEC® PUR-HF

Bezhalogenowy, zwijany kabel okrągły do ciężkiego sprzętu o wyjątkowych obciążeniach mechanicznych
W tym wyświetlacz instalacji

Do produktu

FESTOONTEC® H07VVH6-F, (H)07VVH6-F

Kabel zasilający i sterujący do wszystkich obszarów zastosowań, w których płaski kabel jest narażony na silne zginanie i ciągłe ruchy podczas pracy

Do produktu

TKD Polska | CCG SERVICE
Znajdź nasz kabel jednym kliknięciem.

KABLE NA ZAMÓWIENIE
NADRUK INDYWIDUALNY
MONTAŻ
DOSTAWA 24h
ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM
DOSTAWA NA CZAS
DOSTAWA NA CAŁYM ŚWIECIE
KONTROLA DOSTĘPNOŚCI

Obsługa klienta TKD | CCG
Nasi doradcy i handlowcy są do Twojej dyspozycji.

Adam Dobrowolski

Manager Sprzedaży

Umów się na spotkanie

Marcin Filipek

Przedstawiciel handlowy

Umów się na spotkanie

Pliki i specyfikacje do pobrania